İçeriğe geç

Bina Topraklama Hizmeti Edirne

  Bina topraklama yapılırken, kaçak elektrik bir iletken aracılığıyla toprağa verilir. Burada amaç, cihazlarda oluşacak elektrik yükü fazlalığının, yapılan hat yardımıyla toprağa iletilmesi ile cihaza temas edecek kişilerin elektrik çarpmasından kurtarılmasıdır. Elektrikli eşyalar ve elektrikle çalışan cihazların, elektrik kaçağı riskine karşı topraklama yapılarak önlem alınır.  

  Bina topraklaması nedir? Bina topraklaması nasıl yapılır?

  Elektrik kullanılan tüm binalarda hayati tehlike oluşturan elektrik kaçaklarına karşı bir önlem olan topraklamanın, mutlaka bilinçli ve işinde uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Ülkemizde topraklama yasal olarak zorunlu kılınmıştır.

  Artı Elektrik olarak bina topraklama konusunda uzman ve deneyimli ekiplerimizle başta Edirne ve ihtiyaç duyulan diğer yerlerde hizmet veriyoruz.

  Bina Topraklaması Türleri

  Binalarda can ve mal güvenliğinin sağlanması, şebekeleri düzgün çalışabilmesi için yapılan topraklamanın türleri vardır.

  Koruma Topraklaması

  Koruma topraklaması denilen bu topraklama çeşidi; kullanılan elektrikli aletlerin dışlarındaki metal kısımların topraklanmasıdır. Dokunma gerilimi riskine karşı diğer canlıları korumak amacıyla ek topraklama yapılır. Bu kısımlardan elektrik akımı geçmiyor olsa bile kaçak riskine karşı topraklama yapılarak elektrik kaçağının, dokunan canlılara iletilmesinin önüne geçilir.

  İşletme Topraklaması

  Bu topraklama türü, tesis ve cihazların doğru çalışması için gereklidir. Elektrik tesisi olarak faaliyet gösteren yerlerin işletme akım devrelerine ait bir kısmın topraklanması işlemine işletme topraklaması; denir.

  Fonksiyon Topraklaması

  İsminden anlaşıldığı üzere bir amaç doğrultusunda yapılan topraklama şeklidir. Örneğin; yıldırım çarpmasından korunmak amacıyla yapılan topraklama, fonksiyonel topraklamadır.

  Bina Topraklama Hizmetimiz

  Bina topraklama işlemi;

  • Can ve mal güvenliğinin sağlanması
  • Elektrikli aletlerin güvenliğinin sağlanması
  • Gerilimin 50 voltun altında tutulmasını sağlamak
  • Cihazlarda oluşabilecek yüksek gerilimin düşürülmesi

  Yaptığımız tüm işlemlerde olduğu gibi bina topraklaması konusunda da kaliteli malzemeler seçiyor, uygulamayı kalite standartlarına uygun olarak yapıyoruz.

  Topraklama işlemi mutlaka standartlara uygun bir şekilde yapılmalıdır. Doğru topraklama yaptırmak, binanızı ve canınızı korur. 

  İş yerleri, konutlar ve diğer tüm binalar için güvenilir ve profesyonel topraklama yaptırmak için bize ulaşın.

  Artı Elektrik İletişim Sayfası

  Edirne Tredaş